Slide2_vitamed Slide3_vitamed Vitamed_slide9 slide_vitamed7 vitamed_slide5

AKTUALNE PROMOCJE W CENNIKU.

Masaż - to zabieg fizjoterapeutyczny polegający na sprężystym odkształcaniu tkanek z wykorzystaniem odpowiednich chwytów i ruchów. W naszym gabinecie wykonujemy takie masaże jak:
 

Masaż leczniczy - klasyczny jest metodą leczenia fizykalnego zewnętrznych i wewnętrznych objawów chorobowych, a w wielu przypadkach przyczyn chorobowych. Polega na mechanicznym drażnieniu tkanek. Wywiera pośredni i bezpośredni wpływ na organizm. Składa się z wielu chwytów, ruchów i opracowań (głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania, wibracji, roztrząsania, wałkowania), których celem jest nie tylko leczenie, ale przede wszystkim physiotherapy 567021 640zapobieganie wielu stanom chorobowym.
 

Masaż segmentarny - jest metodą terapii neuroodruchowej. Oparty jest na powiązaniach między pewnymi obszarami skóry, tkanki podskórnej, mięśniowej i okostnej, a także naczyniami i narządami wewnętrznymi unerwianymi przez ten sam segment rdzenia kręgowego. Przedstawione powiązania powodują, że procesy chorobotwórcze toczące się w jednej tkance lub narządzie wewnętrznym wywołują zmiany w odpowiedniej tkance mięśniowej, łącznej, okostnej i na powierzchni skóry, co objawia się jako tzw. bóle rzutowane. Poprzez działanie na powłoki ciała technikami ręcznymi możemy wpływać na regulację działania narządów, wpływać leczniczo na organizm.
 

Masaż relaksacyjny - delikatny masaż wykonywany zazwyczaj przy relaksującej muzyce. Rozluźnia ciało, odpręża i uspakaja zmysły. Działa odstresowująco, ułatwia zasypianie. W sytuacjach przemęczenia – aktywuje układ odpornościowy organizmu i przywraca siły.

* Drenaż limfatyczny -  jest jednym z działań fizjoterapeutycznych. Za pomocą rąk terapeuty lub innych urządzeń do tego celu stworzonych, usprawniane jest krążenie limfy. Tym sposobem zapobiega się chorobom wynikającym z obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych. Tempo masażu jest bardzo wolne (ok. 10-15 ruchów na minutę), a wykorzystywane techniki wykonywane są płynnie i delikatnie. Zabiegi mogą odbywać się nawet do kilku razy dziennie.

* Masaż tkanek głebokich - opiera się na warstwowej pracy tkankowej, prowadzącej do rozluźnienia nieprawidłowych napięć w ciele człowieka. Metoda pozwala w sposób energooszczędny i bardzo skuteczny wpłynąć na stan napięcia mięśniowego i powięziowego przy dysfunkcjach narządu ruchu i wadach postawy.  massage 389716 640

* Punkty spustowe / trigger points - Terapia punktów spustowych jest techniką która wykorzystuje różne formy ucisku i ruchów w różnych kierunkach we wrażliwych miejscach w tkance mięśniowej. Celem terapii jest uwolnienie się od bólu i poprawa zaburzonych wzorców ruchowych.